Turystyka w Niemczech

Niemcy są nie tylko bezsprzecznie najpopularniejszym celem międzynarodowych konferencji w Europie, ale także stale zyskują na znaczeniu jako cel podróży wakacyjnych. Podczas gdy liczba wyjazdów wakacyjnych z Europy wzrosła łącznie o 1 procent w 2015 r. w porównaniu z rokiem poprzednim, popyt na wakacje w Niemczech wzrósł o 5 procent. Kultura i przyroda są dwoma głównymi elementami, które stanowią trzon i znajduje to odzwierciedlenie w zapotrzebowaniu związanym z turystyką.

Poznaj najpopularniejsze miejsce kulturowe w Europie! Możesz oczekiwać 40 obiektów Światowego Dziedzictwa UNESCO, ponad 6000 muzeów, uznanych teatrów i orkiestr, wydarzeń na wysokim poziomie i bujnej sceny twórczej.

Prawie jedna trzecia wszystkich europejskich turystów przyjeżdżających do Niemiec decyduje się na przerwę w podróży do Niemiec – a liczba ta rośnie. Znakomita architektura, skarby kultury i historii oraz najwyższe standardy ochrony dziedzictwa kulturowego można znaleźć w stolicy Berlina, obszarach miejskich, takich jak region Ren-Men, gdzie znajdują się siedziby Frankfurtu, Wiesbadenu, Moguncji i Darmstadtu, region Ren-Ruhra z Kolonią, Düsseldorfem i Essen, a także w innych dużych miastach, takich jak Hamburg, Monachium i Drezno. Są liczne festiwale, świętujące wszystko, od muzyki po wino czy piwo, a także wydarzenia artystyczne i kulturalne oraz oczywiście liczne jarmarki bożonarodzeniowe w kraju, które są tak samo popularne, jak i urzekające. Ogromna różnorodność wydarzeń zawsze sprawia, że warto jest przedłużyć swój pobyt nieco dłużej.

Niemcy są również idealnym miejscem na zdrowie i relaks – niezależnie od tego, czy podróżuje się z całą rodziną, odpoczywa po podróży służbowej, czy też angażuje się w aktywne działania. Z około 200.000 km szlaków spacerowych i 70.000 km ścieżek rowerowych można zwiedzać kraj w jego najbardziej nietkniętym stanie, zbliżając się do natury, a jednocześnie dbając o środowisko naturalne. Po drodze odkryjesz niesamowite i zróżnicowane krajobrazy naturalne. Ponad jedna trzecia powierzchni kraju znajduje się pod jakąś formą ochrony. W sumie 16 parków narodowych, 15 rezerwatów biosfery UNESCO i ponad 100 parków przyrodniczych, ponad 130 zachowanych krajobrazów narodowych czeka na odkrycie.

Niemcy oferują szeroki wachlarz możliwości w zakresie zrównoważonego podróżowania. Miasteczka i miasta pełne zieleni mogą pochwalić się doskonałą siecią transportu publicznego i dobrą infrastrukturą rowerową. Hotele i restauracje wspierają wykorzystanie produktów regionalnych w bardzo żywej scenie kulinarnej, która zachwyci każdego, kto lubi dobre jedzenie. Wiele atrakcji i udogodnień dla osób niepełnosprawnych jest również obsługiwanych w ramach projektu „Turystyka dla wszystkich”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.