Technologia hybrydowa dla 50 nowych autobusów metropolitalnych

Rząd wprowadza technologię hybrydową na 50 nowych autobusach w Wyndham, Oakleigh i Sunshine, aby zmniejszyć emisję zanieczyszczeń, poprawić komfort pasażerów i stworzyć lokalne miejsca pracy.

Wprowadzenie 50 nowych wiktoriańskich autobusów hybrydowych do floty autobusów CDC Victoria poprawi dostępność, wesprze lokalne miejsca pracy i zmniejszy wpływ na środowisko.

Wszystkie autobusy 50 będą wyposażone w niskopodłogowe układy zwiększające dostęp dla pasażerów i bezpieczeństwo oraz spełniają normę emisji spalin Euro 6, najwyższy i najczystszy poziom dla pojazdów użytkowych na świecie.

Budowa nadwozia i wyposażenie nowych autobusów hybrydowych Euro 6 zostanie przeprowadzone w Dandenong przez firmę VolgrenÂ, która zabezpieczy miejsca pracy w Victorii i wesprze lokalny przemysł motoryzacyjny w rozwijaniu nowych możliwości i innowacji.

Próby w Wiktorii wykazały, że autobusy hybrydowe zużyły o 30 procent mniej paliwa i znacznie obniżyły poziom hałasu podczas biegu jałowego i odjazdu z przystanków.

Nowe autobusy hybrydowe będą wprowadzane do floty autobusów CDC Victoria w ciągu najbliższych trzech lat w ramach nowej umowy z operatorem. Pierwszy autobus wejdzie do eksploatacji pod koniec 2018 roku, a w ciągu najbliższych 12 miesięcy zostanie dostarczonych co najmniej 30 nowych hybryd. Wszystkie 50 autobusów zostanie dostarczonych do 2022 r.

Pasażerowie na wschodnich przedmieściach Melbourneâs mogą również oczekiwać bardziej niezawodnych połączeń autobusowych i kolejowych dzięki wprowadzeniu w dniu 24 czerwca odświeżonych rozkładów jazdy na trasach 612, 623, 624, 625, 626 i 630 (tylko do Elwood).

Sześć linii autobusowych obsługiwanych przez CDC Victoria łączy pasażerów z pociągami na stacjach Glen Iris, Mount Waverly, Oakleigh, Ormond i McKinnon.

Cytaty przypisane ministrowi transportu publicznego Jacincie Allan

Kontynuujemy inwestycje w nowe technologie, nowe pojazdy i lepsze usługi w celu poprawy transportu publicznego w Victorii.

Te 50 nowych autobusów hybrydowych poprawi dostępność, zapewni lokalne miejsca pracy i będzie wspierać środowisko.