Pociągi w Niemczech

Geografia Niemiec – mnóstwo majestatycznych gór, pagórków i kosmopolitycznych miast – sprawia, że podróż koleją jest bardzo wygodna i urzekająca. Jest wiele miejsc wartych odwiedzenia, takich jak Berlin, Monachium, Hamburg, Kolonia i Frankfurt. Wszystkie są połączone wydajnym systemem kolei dużych prędkości, który obejmuje również lotnisko we Frankfurcie. Dzięki temu możesz łatwo przenieść się z lotu transatlantyckiego do miast w promieniu 300 mil – to mniej niż 2 godziny! Inne europejskie połączenia są łatwo dostępne, w tym do Paryża, Brukseli, Wiednia i Zurychu.

Niemiecki pociąg ICE (Inter City Express) znany jest nie tylko ze swojej prędkości, ale także z nowoczesnych i niezwykle komfortowych miejsc noclegowych. Dajemy entuzjastyczne „Tak!” pierwszej klasie, z jej dużymi, pluszowymi skórzanymi siedzeniami. Ponadto, najnowsze pociągi ICE wyposażone są również w indywidualne systemy rozrywki wideo oraz szklaną separację pomiędzy kabiną maszynisty a przestrzenią pasażerską. Więc możesz udać się do przodu pociągu, aby naprawdę doświadczyć jazdy koleją jak żaden inny. W pociągach ICE znajduje się również tradycyjny wagon restauracyjny, w którym można zjeść ciepły posiłek na ubranym stole.

City Night Line, niemieckie pociągi nocne, są również znane na całym świecie. Te „hotele na kółkach” oferują prywatne pokoje z łazienkami i prysznicami. Jeden sen zabierze Cię wszędzie w Niemczech, a nawet do Rzymu, Paryża, Amsterdamu i Wiednia.

Niektóre niemieckie pociągi wymagają rezerwacji, którą należy zakupić z wyprzedzeniem. A wszystkie są połączone z pociągami regionalnymi, jeśli chcesz dalej zwiedzać kraj (wysoce zalecane). Rezerwacje, o ile są dostępne, są uwzględniane przy zakupie biletu z Rail Europe. W przypadku zakupu karnetu, rezerwację należy zakupić oddzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.