Parki tematyczne w Niemczech

Europa-Park w Schwarzwaldzie jest drugim co do wielkości parkiem rozrywki w Europie i został wymieniony przez brytyjski „Sunday Times Travel Magazine” jako najlepszy park rozrywki w Europie.

W Niemczech istnieje siedem parków rozrywki, które przyciągają ponad milion odwiedzających rocznie: Europa Park, Phantasialand , Movie Park Germany, Heidepark, Legoland, Hansa-Park i Holiday Park.

Co można w nich znaleźć

Wśród wielkich rzeczy w parkach są przejażdżki. Wszystkie one mają roller coastery, a wiele z nich ma przejażdżki, które zabiorą Cię przez nawiedzone domy lub krasnoludki, lub off adventuring wśród krasnoludków, piratów, kanibali lub Indian, czasami na „statku”, który rzuca falami. „Dzikie przejażdżki po wodzie” są również duże, podobnie jak symulatory lotu, w których wydaje się, że gdzieś pędzisz, nie ruszając się z jednego miejsca. Wszystkie parki posiadają place zabaw dla dzieci, a wiele z nich posiada pociągi, które pomagają zwiedzającym w poruszaniu się po nich.

Rorywka

Parki posiadają również rozbudowane programy rozrywkowe, w tym musicale, pokazy odmian, pokazy zwierząt, pokazy lalek, filmy, pokazy laserowe, parady i cyrki. A wiele z nich ma obszary takie jak: włoskie place, zachodnie miasta, holenderskie, chińskie lub skandynawskie wioski, zazwyczaj z odpowiednią ilością jedzenia i napojów.

Studia filmowe

Dwa z największych niemieckich studiów filmowych, w Monachium i Babelsberg koło Berlina, oraz Movie Park w Brühl, dają zwiedzającym możliwość poznania branży filmowej. W rzeczywistości produkują oni filmy i programy telewizyjne i pozwalają zwiedzającym zwiedzać obiekty. W innym parku można dowiedzieć się wszystkiego o samochodach w Wolfsburgu, rodzinnym mieście Volkswagen. Możesz też wybrać się na realistyczne safari w Serengeti Park w Hanowerze.

Koszty

Cena wstępu waha się od około 20 do 30 euro za osobę. Dzieci są zazwyczaj przyjmowane za mniej, ale tylko nieznacznie mniej. Cena wstępu obejmuje zazwyczaj wszystkie przejażdżki i pokazy, chociaż od czasu do czasu może być pobierana dodatkowa opłata od niektórych z nich.

Mniejsze parki są mniej hałaśliwe i zazwyczaj nie trzeba tak długo czekać. Czwartki i piątki to najmniej zatłoczone dni, a parki są również mniej pełne w pierwszych tygodniach wakacji szkolnych. Można również znaleźć specjalne stawki, takie jak dni rodzinne lub bilet dwudniowy.

Najlepsze parki w Niemczech:

Park Europa

Europa Park w Rust, na północ od Freiburga w Schwarzwaldzie, jest największym parkiem w Niemczech i drugim co do wielkości w Europie. Na powierzchni 200 hektarów reprezentowanych jest dwanaście krajów europejskich, a wszystko, począwszy od architektury i kultury, a skończywszy na autentycznie odtworzonych roślinach, drzewach i kwiatach.

Phantasialand

Phantasialand w Brühl, niedaleko Kolonii, jest drugim najczęściej odwiedzanym parkiem rozrywki w Niemczech. Jego „Centrum Kosmiczne” daje Ci przejażdżkę na księżyc, a jego Świątynia Ósmego Jastrzębia” zabiera Cię na przejażdżkę przez czerń nocy na grzbiecie wirtualnego jastrzębia. Wioski tematyczne obejmują Meksyk, stary Berlin i Chinatown.

Park filmowy

Ten park filmowo-atrakcyjny w Bottrop między Düsseldorfem a Dortmundem, w rzeczywistości produkuje filmy i programy telewizyjne, a Ty możesz dowiedzieć się wszystkiego na temat tego procesu. Znajdziesz pięć różnych obszarów tematycznych: kolejki górskie, „Family&Kids” i „Wonderland Studios”, „Water Fun” i „Hollywood”. Jeden z jego roller coasterów nazywa się „Zabójcza broń”.

Legoland Deutschland

Legoland Deutschland w Günzburgu, niedaleko Ulm, to niemiecki park rozrywki Lego i czwarty na świecie park rozrywki Legoland, który zostanie zbudowany przez znanego duńskiego producenta klocków zabawek. Między innymi zamek Neuschwanstein, panorama Frankfurtu i port w Hamburgu odtworzone w najdrobniejszych szczegółach przy użyciu Legosa. Dzieci, które inspirują, mogą wziąć Legos i zbudować własny drapacz chmur, pałac lub cokolwiek innego. Nawet dżungle, bajkowe królestwa czy pirackie zatoki, w przeciwieństwie do innych parków, są budowane z klocków Lego.

Hansapark

Hansapark w Sierksdorf niedaleko Lubeki jest jedynym parkiem tematycznym położonym nad brzegiem morza, a z Holsztyńskiej Wieży widokowej, najwyższego punktu widokowego na Bałtyku, roztacza się wspaniały widok na morze. Przypomina nam to Ligę Hanzeatycką, sojusz miast, które w późnym średniowieczu zmonopolizowały żeglugę północnoeuropejską. Tworzy park miniaturowych budynków przypominających czasy, a także posiada wszystkie przejażdżki i zabawy, jakie można znaleźć w innych parkach.

Heide Park

Heide Park znajduje się na marzycielskiej wrzosowisku Lüneburg w Soltau, około połowy drogi wzdłuż autostrady Hamburg-Hanower. Znajduje się tu najwyższa na świecie wieża zrzutowa, Scream, a także Colossus, najbardziej stromy drewniany roller coaster na świecie. Jest spektakularnie urządzony, z rabatami kwiatowymi po rabatach kwiatowych, setkami drzew i krzewów oraz dużym jeziorem w centrum, a także posiada zwykłą kolekcję przejażdżek, rozrywki i gastronomii.

Holiday Park

Holiday Park w Haßloch, niedaleko Bad Durkheim w Palatynacie, jest częścią parku i częścią lasu. Rocznie odwiedza go ponad 1,1 mln osób, a jego jesienna wieża była pierwszą tego typu rozrywkową przejażdżką w Europie. Jego wyjątkowy profesjonalny pokaz akrobat wodnych ma program pełen zapierających dech w piersiach akrobat i ryzykownych skoków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.