Grecja: Wycieczka z Fira do Oia na Santorini

Wycieczka z Fira do Oia na Santorini jest jedną z najbardziej satysfakcjonujących aktywności, jakie możesz zrobić na pięknej greckiej wyspie i jedną z najlepszych dziennych wycieczek w Europie!

Odległość wynosi około 10 km, a ogólnie jest to łatwa wędrówka dla każdego, kto wygodnie chodzi pieszo po tej odległości, z niewielką ilością podjazdów i zjazdów. Wycieczka może być zakończona w kilka godzin, ale aby jak najlepiej ją wykorzystać i podziwiać widoki, należy pozostawić około 4 godzin lub więcej.

Szlak, który jest na ogół bardzo dobrze oznakowany, przechodzi przez niektóre z największych wiosek Santorini. Zaczynając od Firy, szlak podąża wzdłuż wybrzeża przechodząc przez Firostefani i Imerovigli, a następnie dociera do Oia.

Po drodze zobaczysz wiele zabytków i kościołów, takich jak skała Skaros, klasztor św. Mikołaja, kościół Agiosa Antoniosa i kościół proroka Eliasza. Przede wszystkim jednak, będziesz miał okazję zobaczyć wspaniałe widoki na kalderę Santorini, widok, który prawdopodobnie zapamiętasz na długo. W rzeczywistości wędrówka z Firy do Oia była naszym ulubionym doświadczeniem na wyspie i całkowicie ją polecamy.

Aby znaleźć początek trasy w Fira, przejdź w kierunku kolejki linowej. Powinno być widać znaki szlaku turystycznego, który zaczyna się na placu tuż obok hotelu Atlantis. Jeśli masz wątpliwości, po prostu zapytaj kogoś.

Podczas gdy w lecie powinieneś być w stanie znaleźć kawiarnie i narożne sklepy z przekąskami i napojami, jeśli wyjdziesz poza sezonem, najlepiej jest przygotować się z wyprzedzeniem. Cokolwiek robisz, nie zapomnij o kremie przeciwsłonecznym, okularach przeciwsłonecznych, kapeluszu i wygodnych butach do chodzenia. Jeśli wędrujesz latem, staraj się unikać najgorętszej części dnia, która wynosi około 11-4. Możesz wyruszyć wcześnie rano lub wyjechać wcześnie wieczorem i przybyć do Oia na słynny zachód słońca. Potem możesz dojechać autobusem lub taksówką do Firy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.