7 najlepszych sposobów podróżowania po Europie

Podróżowanie po Europie może być dość kosztowne. Bilety lotnicze, szybkie pociągi, pociągi nocne, promy – wszystkie one mogą być obniżone.

7 Najlepszych sposobów na podróżowanie po Europie – taniej

Istnieje siedem sposobów poruszania się po Europie: autobus, samolot, pociąg, wspólny przejazd samochodem, wycieczki z plecakiem, Eurail Pass i autostop.

Podróże po Europie przez Megabus

to tani sposób poruszania się po Wielkiej Brytanii (Anglia, Szkocja, Walia), a także do Paryża, Brukseli i Amsterdamu. Bilety mogą kosztować nawet 1 GBP, jeśli zarezerwujesz je co najmniej miesiąc wcześniej na popularnych trasach. Jednakże, nawet jeśli nie zdobędziesz tych niesamowicie tanich ofert, nadal możesz podróżować po bardziej przystępnej cenie niż w krajowym systemie autobusowym, ponieważ ceny rzadko przekraczają 20 funtów szterlingów.

Ostatnio pojechałem autobusem za 5 funtów z Londynu do Bristolu. Ten bilet został kupiony tylko dzień wcześniej! Ponadto Megabus obsługuje również pociągi do niektórych miejsc docelowych w Zjednoczonym Królestwie, których cena zaczyna się od 10 GBP. Megabus jest zdecydowanie najtańszym sposobem poruszania się po Wielkiej Brytanii, a teraz jest również najtańszym sposobem dotarcia do Paryża, Brukseli czy Amsterdamu.

Podróże po Europie autobusem

jest usługą autobusową typu hop-on/hop-off podobną do Oz lub Kiwi Experience odpowiednio w Australii i Nowej Zelandii. Wielu podróżników korzysta z tej metody podróżowania, aby się poruszać, a także poznawać innych podróżnych. Możesz wsiąść i wysiąść, kiedy tylko zechcesz, na jednej z wyznaczonych tras.

Busy Dania Polska i Polska Dnia – Sprawdź

Możesz kupić bilety, które pozwolą Ci podróżować po całej sieci z określoną liczbą przystanków, na przykład dziewięciodniowy flex pass, który daje Ci dziewięć przystanków od miasta początkowego. Karnet jest również dostarczany z przewodnikiem i czasami obejmuje zajęcia grupowe. Dwutygodniowa przepustka wynosi 299 USD.

Jeśli uważasz, że możesz odwiedzić sześć miast w ciągu dwóch tygodni, to jest to 50 dolarów za podróż. Jeśli weźmie się pod uwagę miękkie korzyści płynące z przewodnika, wycieczek i spotkań z ludźmi, Busabout staje się ceną porównywalną z pociągami i lotami – choć nadal droższą niż zwykły autobus publiczny. Ich nieograniczone przepustki na $1,499 za sześć miesięcy podróży to najlepsza długoterminowa transakcja transportowa. Jedynym minusem Busabout jest to, że jeśli chcesz odwiedzić miasto, które nie znajduje się na jednej z ich tras, musisz się tam udać za dodatkową opłatą.

Podróże po Europie przez FlixBus

W ciągu ostatnich kilku lat na rynek wkroczyła nowa firma, która całkowicie zmieniła system autobusowy w Europie! Niemiecki FlixBus z siedzibą w Niemczech.

ma trasy w 20 krajach europejskich i tysiącach miast, a ceny zaczynają się od 5 euro. Autobusy wyposażone są w Wi-Fi, gniazdka elektryczne, trzy bezpłatne torby i wygodne fotele. To w zasadzie Megabus, ale mniej do bani. To najlepszy i najtańszy sposób na obejście całej Europy kontynentalnej. FlixBus

szybko stał się moim ulubionym nie-pociągowym sposobem na podróżowanie po Europie taniej.

Inną możliwością jest skorzystanie z eurolinii. Każdy kraj w Europie ma swoje własne krajowe usługi autobusowe, ale w przypadku międzynarodowych dalekobieżnych linii autobusowych łączą się one w jedno przedsiębiorstwo Eurolines. Chociaż obsługuje więcej miejsc niż FlixBus, wolę komfort i ceny FlxiBus, jeśli mam wybór pomiędzy nimi. Ceny euroline zaczynają się zazwyczaj od około 20 euro za 5-6-godzinną podróż.

Podróże po Europie liniami lotniczymi w ramach budżetu

Zdecydowanie jednym z najtańszych sposobów podróżowania na duże odległości w Europie są tanie linie lotnicze. Te linie lotnicze są niezwykle płodne na kontynencie i ta konkurencja doprowadziła do niewiarygodnie tanich taryf, często tak tanich jak 1 euro. Kiedy muszę gdzieś pojechać i nie chcę jechać długim autobusem lub pociągiem, latam tanimi liniami lotniczymi. Moje ulubione tanie linie lotnicze są:

Używam Skyscannera i Momondo do szukania najlepszych ofert.

Ważne jest, aby pamiętać, że te tanie linie lotnicze zarabiają większość swoich pieniędzy poprzez opłaty, a w momencie, gdy się popsujesz, uderzają cię z opłatą. Są one bardzo surowe w odniesieniu do limitów bagażu lub zapominają o wydrukowaniu karty pokładowej. Upewnij się, że przestrzegasz ich zasad aż do samego końca. Czasami te tanie linie lotnicze kosztują więcej pieniędzy z powodu wszystkich swoich opłat, więc jeśli podróżujesz z dużą ilością torebek, taniej może być polecieć z jedną z większych linii lotniczych (które również obniżyły swoje ceny w obliczu ostrej konkurencji).

Aby uzyskać więcej informacji, tutaj znajduje się kompletny przewodnik po poszukiwaniu tanich lotów po Europie.

Podróże po Europie z Eurail Pass

Uwielbiam podróżować pociągiem: siedząc na dużym siedzeniu, odpoczywając z książką i oglądając przepiękny krajobraz. Jest wygodniejszy niż autobus i znacznie mniej stresujący niż podróż samolotem. A europejski system kolei jest jednym z najlepszych i najbardziej rozbudowanych na świecie.

Jeśli zamierzasz podróżować pociągiem, trudno jest pobić ich cenę i wygodę w krótkich podróżach z miasta do miasta. W przypadku dłuższych podróży, pociągi są zazwyczaj bardzo drogie.

Jeśli planujesz podróżować po Europie w wielkim tournee lub jeśli zamierzasz podróżować na dużych odległościach i nie chcesz latać, zdobycie biletu kolejowego jest najlepszą opcją oszczędzającą pieniądze. Twój koszt podróży będzie dużo niższy niż w przypadku, gdybyś kupił te bilety osobno.

Aby uzyskać więcej informacji, tutaj znajduje się kompletny rozkład przepustek Eurail i kiedy należy je wykorzystać w celu zaoszczędzenia pieniędzy.

Podróże po Europie Korzystanie z BlaBlaCar

Wzrost gospodarki opartej na podziale wpływów pozwolił ludziom wskoczyć na przejażdżkę z miejscowymi, którzy jadą w swoją stronę, a BlaBlaCar

jest panującym królem tej służby. Jest bardzo popularny i rozpowszechniony w Europie, a ja korzystałem z tej usługi wiele razy. Pozwala na przejażdżki z ludźmi, którzy mają więcej miejsca w samochodzie. Znajdziesz przejażdżkę, oni zgodzą się cię zabrać i wyjechać. Przejażdżki można znaleźć już za 5 euro.

Jest to najbardziej opłacalny sposób poruszania się po Europie. Spotykasz się z lokalną społecznością, prowadzisz przyjazną rozmowę, oszczędzasz mnóstwo pieniędzy na podróżach autobusem i pociągiem oraz zjeżdżasz z autostrad i nie tylko w głąb lądu.

Alternatywnie, istnieją strony internetowe, na których można poprosić o przejażdżki tak długo, jak długo będziesz się składał się na paliwo.

Najtańszy sposób podróżowania po Europie: podróż autostopem

Najlepszym sposobem na tanie podróżowanie po Europie jest nie płacenie za nią i podróż autostopem. Sprzęganie jest dość powszechne w Europie, a ja spotkałem wielu podróżnych, którzy to zrobili i byli w porządku. Ja sam podróżowałem w ten sposób w Bułgarii. Ale ważne jest, by używać głowy podczas autostopu. Zawsze ufaj swojemu instynktowi i używaj zdrowego rozsądku. Jeśli sytuacja jest niebezpieczna, wpłać kaucję tak szybko, jak to możliwe.

Jak państwo widzą, istnieje wiele sposobów na obejście Europy w sprawie budżetu. Ale najlepszym sposobem jest tryb mieszany. Kluczem do podróżowania po Europie tanio jest wiedza, kiedy korzystać z każdej z wymienionych metod transportu. Na krótkie wycieczki lubię pociągi i BlaBlaCar. Na wycieczki o średniej długości (pół dnia), pojadę autobusem, samochodem BlaBlaBla lub pociągiem. Na duże odległości latam lub jeżdżę pociągiem szybkobieżnym lub autobusem nocnym.

Zbyt wielu podróżnych uważa, że to wszystko albo nic. Jakby jeden sposób był zawsze lepszy od drugiego.To nieprawda. Nie ma jednego sposobu na podróżowanie po Europie. Jest ich mnóstwo – i trzeba wiedzieć, kiedy użyć jakiej metody. Co jest bardziej wartościowe? Czas czy pieniądze?

Jeśli masz więcej czasu, skorzystaj z wolniejszych i tańszych tras. Jeśli masz więcej pieniędzy i krótszą podróż, poleć i wsiądź do pociągu. W każdej z tych podróży skorzystam z co najmniej czterech z powyższych metod poruszania się po Europie! To metoda mieszania i dopasowywania. Jeden sposób nie jest dobry w 100% czasu.

Jeśli nie masz preferencji co do sposobu podróżowania – i po prostu chcesz mieć najtańszą opcję (co jest zazwyczaj tym, co robię) – skorzystaj ze strony internetowej takiej jak Rome2rio lub Go Euro. Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić, dokąd idziesz i te strony będą mieszać i dopasowywać różne sposoby poruszania się po kontynencie za najmniejszą kwotę pieniędzy. Połączą one ze sobą autobusy, pociągi i samoloty, aby zbudować najszybszą podróż za najmniejszą kwotę pieniędzy. Osobiście preferuję Rome2Rio, ponieważ bardziej podoba mi się interfejs użytkownika.

Jeśli szukasz najlepszych sposobów podróżowania po Europie, skorzystaj z powyższych opcji transportowych, które odpowiadają Twoim potrzebom i zawsze otrzymasz najlepszą ofertę! Pamiętaj: żadna metoda nie działa przez 100% czasu! Wymieszać i dopasować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.