Przyszłe technologie transportowe, które zmienią przemysł

W niektórych przypadkach producenci przechodzą na samochody elektryczne lub hybrydowe. Ta nowa generacja inteligentnych pojazdów wciąż ma do pokonania pewne wyzwania, takie jak odległość, jaką są w stanie pokonać pomiędzy opłatami, liczba pasażerów, jaką mogą przewozić, a nawet ilość miejsca w bagażniku, ale już teraz są one wspólne dla naszego kraju na ulicach i autostradach.

Urządzenia GPS następnej generacji

Jednostki GPS to nic nowego. Są tu od dziesięcioleci. Największą różnicą w porównaniu nowoczesnych urządzeń GPS z wcześniejszymi modelami jest ilość funkcjonalności widoczna w nowszych urządzeniach.

W przeszłości, urządzenia GPS były bardzo ograniczone. Potrafiły one obliczyć łączny przebieg i podać szacowany czas przybycia do ostatecznej lokalizacji â, ale o to chodziło.

Dzisiejsze urządzenia GPS są znacznie bardziej wszechstronne. Spełniają one nie tylko podstawową funkcjonalność planowania podróży, ale także umożliwiają dostosowanie się do ekstremalnych warunków pogodowych, ruchu drogowego, a nawet preferowanej trasy.

Technologie transportowe będą miały wpływ na transport publiczny dla osób fizycznych

Transport publiczny, zarezerwowany zazwyczaj dla dużych miast i zatłoczonych obszarów mieszkalnych, często ma negatywne konotacje. Pojazdy te nie tylko często są przepełnione pasażerami, ale w niektórych obszarach są gorącymi miejscami dla przestępczości i podejrzanej działalności.

Przyszły transport publiczny ma nadzieję na zmianę tego wszystkiego dzięki nadchodzącym i rozwijającym się technologiom transportowym. Niektóre obszary, takie jak Masdar City w Abu Dhabi i okolice lotniska Heathrow w Londynie, już teraz wykorzystują osobiste strąki transportowe, aby złagodzić wiele z tych problemów.

W każdym strąku jest miejsce tylko dla jednego pasażera, co natychmiast zmniejsza ryzyko przestępstwa lub uszkodzenia ciała, a ich intuicyjność czyni je doskonałym przykładem na to, jak łatwo jest włączyć nowe technologie transportowe do codziennego życia.

Sieci kolei dużych prędkości

Sieci kolei dużych prędkości cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Pociąg pociskowy Shinkansen został oficjalnie odsłonięty w Japonii w 1964 roku i od tego czasu kraje mają nadzieję na wprowadzenie swoich sieci.