Przyszłe technologie transportowe

Ponowne pojawienie się nowych technologii na przestrzeni lat pomogło nam w sposobie, w jaki żyjemy i wykonujemy nasze codzienne czynności, a większość tego rozwoju jest wynikiem wymyślania i tworzenia nowych sposobów na zmniejszenie naszego codziennego stresu i prowadzenie lepszego życia.

Branża transportowa jest jednym z ważnych obszarów, w którym następuje postęp technologiczny. Widzimy teraz samochody, które same poruszają się po wyznaczonych trasach. Pociągi, które będą korzystać z nowych systemów szyn magnetycznych. I niesamowity nowy âhyperloopâ pociąg, który będzie przyspieszał 800 mil na godzinę.

Wszystkie te innowacje nie są tylko formą iluzji, mają się pojawić w ciągu najbliższych lat lub już zaczęły nas transportować. Podniosło to poziom niektórych branż, takich jak przedsiębiorstwa transportu samochodowego/przewoźnicy samochodowi, firma produkująca samochody ciężarowe i zarządzanie flotą, aby były one bardziej efektywne.

W rzeczywistości, zgodnie z publikacjami OICA i analizami MarketsandMarkets, światowa produkcja samochodów ciężarowych osiągnęła 4,02 mln sztuk w 2017 roku, w porównaniu z 3,60 mln sztuk w 2015 roku. Z drugiej strony, światowa produkcja autobusów wzrosła do 429.838 sztuk w 2018 roku, z 390.466 sztuk w 2015 roku. Wzrost produkcji samochodów ciężarowych i autobusów wskazuje na rosnące zapotrzebowanie na transport towarowy i pasażerski.

Zgodnie z analizą MarketsandMarkets, do najważniejszych trendów w branży transportowej w 2018 roku należy zaliczyć rosnący popyt na plutonowanie ciężarówek, ciężarówki elektryczne, autonomiczny napęd, autobusy elektryczne/hybrydowe oraz inteligentne rozwiązania transportowe.

Jednak doskonalenie technologii w transporcie służy pewnemu ważnemu celowi poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych, poprawę jakości powietrza i wspieranie rozwoju gospodarczego. Poniżej przedstawiamy zatem przyszłe technologie w transporcie, które w 2019 r. będą się rozwijać lub upadać:

1. Przyszłe innowacje w transporcie będą przebiegać przez metro

Technologia transportu, taka jak Hyperloop, stała się dobrze znana, ponieważ ludzie wiedzą, że może ona przewieźć wiele osób na duże odległości w krótkim czasie. Ale są też inne osoby, o których możesz wiedzieć lub nie wiedzieć.

Rozwój kolei dużych prędkości był w przeszłości utrudniany przez trudności w zarządzaniu tarciem i oporem powietrza, które stały się znaczące, gdy pojazdy zbliżały się do dużych prędkości.

Koncepcja vactrain teoretycznie eliminuje te przeszkody poprzez zastosowanie magnetycznie lewitujących pociągów w ewakuowanych (bez powietrza) lub częściowo ewakuowanych rurach, co pozwala na osiągnięcie prędkości tysięcy mil na godzinę.

Jednak Hiperpętla pierwotnie stworzona przez Elona Muskâââis to kolej podziemna, która we wczesnych testach wykazuje prędkość do 240 mph. Deweloperzy mają nadzieję osiągnąć trzykrotnie większą prędkość z gotową wersją. Hiperpętla przypomina system wózków widłowych, ale działa przy ciśnieniu około jednego milibara (100 Pa).

2. Silniejszy Globalny System Pozycjonowania (GPS) zmieni sposób podróżowania

GPS nie są nowym zjawiskiem – używamy go od ponad dekady. Ale teraz istnieje ogromna różnica w porównaniu nowoczesnych urządzeń GPS do wcześniejszych modeli, które zostały znalezione lub stosowane w sprzęcie.

Urządzenia GPS były w przeszłości bardzo ograniczone, mogły jedynie obliczać przebieg, aby zapewnić szacunkowy czas dotarcia do ostatecznego miejsca przeznaczenia pojazdu. Ale obecnie urządzenia GPS są bardziej pomysłowe.

Pomijając fakt, że teraz spełniają one podstawową funkcjonalność planowania podróży, niektóre firmy samochodowe firmy transportowe używają teraz jednostki GPS do dokonania korekty, aby wiedzieć, kiedy pogoda jest korzystna dla podróży, aby znać stan ruchu na każdej trasie, tak aby zdecydować się na najlepszą trasę do podjęcia, aby dostarczyć jak najszybciej.

3. Samochód napędzany wodą

Jak myślisz, co się stanie, jeśli uda się zmniejszyć poziom zanieczyszczenia powietrza wytwarzanego przez samochód napędzany benzyną?

Samochód napędzany wodą jest samochodem, który hipotetycznie czerpie swoją energię bezpośrednio z wody. Samochody napędzane wodą były przedmiotem licznych międzynarodowych patentów, artykułów w gazetach i czasopismach popularnonaukowych, relacji w lokalnych wiadomościach telewizyjnych oraz na stronach internetowych.

Podobnie jak w przypadku samochodów bez kierowców, które zostały urzeczywistnione; samochód napędzany wodą jest od dłuższego czasu testowany przez kilku naukowców, co, jak sądzę, wkrótce zostanie urzeczywistnione i zaczniemy prowadzić proste życie.

4. Sieć kolei dużych prędkości

Sieci kolei dużych prędkości cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Niedawno Korea Południowa rozpoczęła budowę pociągu typu maglev, który będzie kursował na lotnisku Incheon, a Chiny mają podobno drugi pociąg typu maglev w fazie rozwoju.

Planowany pociąg Maglev przewiezie pasażerów na odległość ponad 200 mil między Nagoją a Tokio w ciągu zaledwie 40 minut, pomagając uwolnić zatłoczone drogi, zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza i ograniczyć liczbę wypadków.

Głównym problemem związanym z pociągami maglowymi są wysokie koszty rozwoju. Ze względu na duże prędkości, pociągi muszą być kierowane bezpośrednio między celami podróży, powiedział Enderle.

5. Teoria transportu strunowego Rozwój transportu

Teoria strun to zbiór prób modelowania czterech znanych fundamentalnych interakcji – grawitacji, elektromagnetyzmu, silnej siły atomowej, słabej siły atomowej – razem w jednej teorii.

Może słyszałeś o teorii strun w fizyce kwantowej, ale czy kiedykolwiek słyszałeś o niej w dziedzinie transportu?

Koncepcja opiera się na zastosowaniu dwóch strun z jadącym na nich pojazdem kołowym. Jest to nowy, tani system transportowy, który może przejechać przez każdą wodę, pustynie lub lasy, wieże.

Wniosek

Współczesny transport doświadcza obecnie poważnych zmian dzięki transformacyjnym technologiom transportowym. Prawie wszystkie omówione powyżej punkty mają na celu zaznaczenie kolejnego innowacyjnego wydarzenia w sektorze transportu, które przyczyni się do zwiększenia naszego stylu życia i poprawy efektywności naszych codziennych działań.