10 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Niemczech

Położone w samym sercu Europy Niemcy utrzymują dziś najpotężniejszą gospodarkę kontynentu. Jednak najprawdopodobniej najbardziej znana jest z historii II wojny światowej i czasów nowożytnych, kiedy kraj został podzielony na Wschód i Zachód; każdy wie o Muru Berlińskim, który zburzył się niecałe 30 lat temu. Jest mnóstwo kultury, piękna przyrody i dużo starszej historii do odkrycia w tym wielkim europejskim narodzie.

Wiele z nich można znaleźć w Bawarii, w południowych Niemczech, gdzie można wsiąść w Alpy Bawarskie, zwiedzić naprawdę urokliwe średniowieczne miasta i zaangażować się w słynny Oktoberfest. Na północy można zwiedzać plaże i stare miasta portowe z okresu hanzeatyckiego. Berlin zachwyca się swoimi słynnymi klubami i ogromnymi muzeami, podobnie jak Frankfurt z wieżowcami i krajobrazem miejskim. A pomiędzy nimi jest wszystko, co jest pomiędzy, dając szansę, by naprawdę dostać się w głupich Niemczech. Oto spojrzenie na najlepsze miejsca do odwiedzenia w Niemczech:

Monachium

Monachium jest jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Niemczech z wielką sceną kulturalną, znanym jako początek słynnego na całym świecie Oktoberfest. W Monachium znajduje się kilka wyrafinowanych teatrów operowych i teatralnych, takich jak Teatr Narodowy. Centrum miasta jest atrakcyjną mieszanką klasycznej i nowoczesnej architektury, tętniącej historycznymi kościołami, średniowiecznymi murami i pałacami królewskimi, a także tętniącymi życiem centrami handlowymi i klubami nocnymi. Monachijski Oktoberfest rozpoczął się w 1810 r. uroczystością ślubu królewskiego. Dziś ten słynny festiwal piwa przyciąga miliony turystów każdego roku, aby wziąć udział w zabawie, która obejmuje kilka gigantycznych namiotów piwnych, pyszne bawarskie jedzenie i miliony litrów piwa.

Berlin

Berlin, kraj związkowy i stolica Niemiec, jest powszechnie kojarzony ze swoją historią II wojny światowej i dawnym podziałem Niemiec Wschodnich i Zachodnich przez mur berliński w czasie zimnej wojny. Od upadku muru historycznego w 1989 r. Berlin jest dziś rozległym, zjednoczonym miastem, zróżnicowanym pod względem grup etnicznych i bogatym w atrakcje turystyczne, kulturę i życie nocne. Wielu turystów przyciągają słynne zabytkowe budowle Berlina, do których należą Brama Brandenburska i Reichstag. Chociaż większość muru berlińskiego została zburzona, w pobliżu Checkpointa Charliego i Reichstagu zachowały się jeszcze fragmenty.

Ren

Rozciągając się pomiędzy miastami Bingen i Bonn w Niemczech, Środkowy Ren przepływa przez dramatyczną formację geologiczną zwaną wąwozem Renowym. Region ten charakteryzuje się spektakularnym krajobrazem usianym około 40 średniowiecznymi zamkami, malowniczymi wioskami i tarasowymi winnicami. Najbardziej znaną atrakcją przyrodniczą regionu jest Lorelei, najgłębsza i najściślejsza część wąwozu Renu, w której znajduje się duża, zdradliwa skała, która przed XIX wiekiem spowodowała kilka wypadków z udziałem łodzi. Najlepszym sposobem na przeżycie romantycznego Renu jest rejs statkiem wycieczkowym.

Kolonia

Kolonia, położona nad Renem w niemieckim kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia, jest jednym z najpopularniejszych miejsc do odwiedzenia w Niemczech. Miasto oferuje szeroki wachlarz atrakcji, tętniące życiem nocnym oraz wspaniałą scenę artystyczną i kulturalną. W Kolonii znajdują się również imponujące zabytki, takie jak nieformalny symbol miasta, katedra kolońska, wspaniały gotycki kościół. Ponadto dwanaście kościołów romańskich to wspaniałe przykłady architektury średniowiecznej.

Drezno

Zanim został poważnie uszkodzony w wyniku bombardowań z czasów II wojny światowej, Drezno było znane jako Skrzynka na klejnoty ze względu na bogatą kolekcję wspaniałej sztuki i architektury. Po wielu latach miasto odzyskało znaczną część swojej dawnej świetności. Stolica kraju związkowego Saksonia, Drezno, oferuje wiele historycznych miejsc, takich jak oszałamiająca katedra Frauenkirche. Miasto szczyci się również wieloma instytucjami kulturalnymi, z których Opera Semper jest najbardziej ceniona.

Rothenburg ob der Tauber

Murowane miasto Rothenburg ob der Tauber leży na płaskowyżu z widokiem na rzekę Tauber w Bawarii. Prosto ze stron bajki, to frankońskie miasto słynie z wyjątkowo dobrze zachowanego średniowiecznego centrum. Samo miasto jest małe i łatwo przejezdne na piechotę. Nie zapomnij odwiedzić ratusza, siedziby władz miasta od czasów średniowiecza. Wejdź po schodach XIII-wiecznej wieży ratusza, aby podziwiać przepiękne widoki na miasto. Rothenburg słynie również z sklepów, w których przez cały rok przewożone są artykuły bożonarodzeniowe oraz z tego, że w grudniu każdego roku odbywa się wyjątkowy jarmark bożonarodzeniowy.

Wyspa Rugena

Położona na Morzu Bałtyckim, wyspa Rugen jest największą wyspą w Niemczech, połączoną z lądem stałym mostem Rugena i groblą Rugena. Urocze wille, romantyczne kurorty nadmorskie i piękne plaże przyciągają turystów na Wyspę Rugena, ale atrakcją gwiazdą jest Park Narodowy Jasmund, słynący z unikalnych kredowych klifów wznoszących się 528 stóp (161 metrów) nad morzem. Kolejną cechą charakterystyczną wyspy Rugenia jest przylądek Arkona, najbardziej wysunięty na północny kraniec Niemiec Wschodnich, gdzie turyści mogą odwiedzić starą latarnię morską, pozostałości słowiańskiego zamku i malowniczą wioskę rybacką.

Lubeck

Jako jeden z największych bałtyckich portów morskich w Niemczech Lubeka leży w najbardziej wysuniętym na północ kraju związkowym Szlezwik-Holsztyn.Założona w 1143 r. Lubeka służyła przez kilka stuleci jako stolica Hanzy. Choć było to pierwsze niemieckie miasto, które zostało zbombardowane i zniszczone w czasie II wojny światowej, Lubeka zachowała dużą część swojej średniowiecznej architektury, co czyni ją popularnym celem podróży turystycznych. Spacer wąskimi uliczkami Altstadt oferuje widoki na historyczne miejsca, takie jak oszałamiająca katedra, 12-wieczny ratusz i stare bramy miejskie, z których najbardziej znana jest Holstentor.

Heidelberg

Nic dziwnego, że Heidelberg jest popularną atrakcją turystyczną z zabytkowymi skarbami, takimi jak średniowieczny Stary Most, Zamek w Heidelbergu, Kościół Ducha Świętego i Dom św. Główna ulica centrum miasta, Haupstrasse, wypełniona jest pubami, restauracjami, muzeami, galeriami sztuki, sklepami i targowiskami sprzedającymi takie gatunki jak steiny piwne, zegary z kukułką i niemieckie kiełbasy. Długa historia akademicka Heidelberga, będąca domem najstarszego niemieckiego uniwersytetu, może być odtworzona wzdłuż Philosopher’s Walk, malowniczej ścieżki spacerowej, którą często przemierza wielu wcześniejszych filozofów i profesorów.

Neuschwanstein

Najbardziej sfotografowany budynek w Niemczech, Zamek Neuschwanstein, jest również jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Europie. Położony wśród zapierającego dech w piersiach piękna Alp Bawarskich w pobliżu miasta Fussen, ten bajkowy zamek posłużył jako inspiracja dla zamku Sleeping Beauty Walta Disneya. Zbudowany pod koniec XIX wieku zamek Neuschwanstein nigdy nie został zbudowany dla celów obronnych, jak większość zamków. Zamiast tego, zamek ten został stworzony jako wymyślne odosobnienie króla Ludwika II Bawarii, który miał reputację przetrwania w marzeniach, a nie w rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.